| Xellah a întrebat:

Hello TPU. Am o problema cu laptopul Acer Aspire 5750g. Am incercat sa reinstalez windows-ul ( 8 piratat) din cauza ca am avut disk usage la 100%. Acum cand incerc sa il pornesc imi apare o eroare " Disk error. Press any key to continue" iar dupa ce se restarteaza imi spune " No bootable device disks". Pot boota doar manual din meniul de bootare pe care il pot accesa in timpul post-ului apasand F12.
Am facut un disk scan si a iesit okay. I-am facut rebuild la MGR si BCD. Indiferent de cat ori reinstalez windows-ul, orice versiune, de pe stick sau CD imi apare aceiasi eroare. In BIOS imi este setat ca primul din lista de bootare HDD-ul. Nu am alte cabluri sau aparate conectate.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| emi1998 a răspuns:

Incearca cu cd-ul de la windows 7 sa ii stergi partitiile si sa i le refaci.De obicei de aici apar astfel de probleme.

3 răspunsuri:
| RazvanCTC a răspuns:

Windowsu-rile 8 piratate sunt toate beta si asta inseamna ca nu-s bune de nimic..mam uitat pe net si am vazut ce laptop ai si iti recomand windows 7 ultimate pe 64 biti in faci ori pe cd ori pe Stick usb si sigurat o sa iti meraga. Funda?

| emi1998 a răspuns (pentru RazvanCTC):

Ma citeste atent.Lui nu-i merge sa reinstaleze nici un windows.Are problema de bios nu de windows.

| RazvanCTC a răspuns (pentru emi1998):

Atunci sa isi restarteze biosuwinking ca se face simplu