| Anailyn a întrebat:

HELP PLS! Am si eu o problema, am avut telefonul in service si cardul de memorie l-am scos din telefon si l-am pus pe masa(acolo l-am avut tot timpul intr-un loc ferit si nu a umblat nimeni cu el) si cand am bagat cardul in telefonul unei colege mi l-a respins de 5 ori, dar pana la urma l-a acceptat, cand am mers in oras sa developez nj poze a mers iarasi ft greu dar a mers, insa acum cand am telefonul inapoi(cel din service) mi-a spus "card deteriorat" si nu am avut ce face, acum am un adapter si in laptop imi citeste toate folderele mai putin cel de "Pictures" si "Sounds", ce sa fac ca acelea erau cele mai important si imi sunt de folos pozele acele, cum sa le recupere, funda +vot celor care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| winter a răspuns:

Fiecare card de memorie are o optiune care dupa un timp spre exemplu 1 an isi face o formatare la card tocmai pentru a preveni aceste erori care ti s-a intamplat si tie.deobicei marile companii implementeaza acest lucru. apare insa o mica problema la formatare, se sterg toate documentele din card asa ca pentru a merge fai un format din telefon de la optiuni sau din calculator si mutati toate fisierele din card in alta parte adica in pc sau in telefon dar daca ai multe mai bine mutale in pc iar dupa le muti inapoi in telefon

3 răspunsuri:
| Frigider a răspuns:

Ti s-a virusat cardul pentru ca l-ai bagat, probabil intr-un telefon virusat. Nu mai poti face nimic

| Anailyn explică (pentru Frigider):

Dar se viruseaza doar in astea doua foldere?

| Frigider a răspuns (pentru Anailyn):

Da probabil, ai umblat cat timp ai avut cardul in alt telefon in folderele astea?