| Andreea9222 a întrebat:

Help! Stie cineva cum se rezolva eroarea aceasta "The action attempted has been deemed abusive or is otherwise disallowed"? Imi apare de vreo ora cand incerc sa ma conectez pe mess. Multumesc.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

N-ai primit mesaj /SMS /e-mail de la Facebook?
Incearca sa intrii in cotul tau de pe browser-ul unui calculator, mergi in Setari, verifica daca telefonul tau nu este pus la "dispozitive interzise"!

| Andreea9222 explică (pentru Bula):

Am verificat si nu este. Nu am primit nimic de la ei, chiar nu stiu ce s-a intamplat asa brusc...

| Bula a răspuns (pentru Andreea9222):

De pe calculator poti intra in cont, iar de pe telefon nu?
Iesi din cont din telefon, dupa care intra din nou!

| Andreea9222 explică (pentru Bula):

Da, de pe calculator merge tot doar de pe telefon nu. Am incercat sa ma reconectez, sa dezinstalez aplicatia si degeaba

| Bula a răspuns (pentru Andreea9222):

Ti-am scris: intra la setari de pe calculator si rezolva interdictia!

| Andreea9222 explică (pentru Bula):

Am intrat, nu imi apare nimic in neregula.

| Bula a răspuns (pentru Andreea9222):

Daca contul tau nu este blocat (doar telefonul) atunci inseamna ca telefonul este "virusat"!
Scaneaza-ti online telefonul impotriva virusilor cunoscute:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner

Daca blocarea persista in continuare, atunci it ramane doar ultima solutie: resetare de fabrica, urmat de reconfigurare.
In acest caz va trebui sa-ti salvezi toate materialele importante (poze, filmari, documente etc.), respectiv sa arhivezi convorbirile importante de pe site-urile de social media.

| Andreea9222 explică (pentru Bula):

O sa incerc si asta ca ultima solutie, multumesc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te au blocat ei ai scris ceva pe FB si nu le-a convenit lor si te au blocat.

| Zuzu1991 a răspuns:

Dezinstaleaza complet aplicatia si reinstaleaza-o