| Oana92 a întrebat:

Hey, am din nou o mare rugaminte la voi :d

Am descarcat pentru o lucrare niste poze de pe internet si acum trebuie sa mentionez sursa, dar nu mai stiu de unde anume le-am descarcat.
Stiu ca se poate face cumva sa afli site-ul de unde au fost descarcate, dar nu mai stiu cum. sad

Are cineva idee?

Multumesc happy

16 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Daca n-ai rezolvat intre timp da-mi un mesaj privat cu un email sau o alta modalitate prin care imi poti trimite fotografiile, iti gasesc eu sursa.
Seara buna

| CatGirl a răspuns:

Cauta prin istoric. Daca stii in ce zi ai descarcat lucrarea sigur gasesti site-ul.

| stlucian a răspuns:

Intra in poza cu click dreapta si vezi la "open source" sau "view source"/inspecteaza elementul si undeva trebuie sa-ti scrie:

src="http://..." la sfarsit.jpg, de acolo

| Oana92 explică (pentru stlucian):

Nu imi apare nimic de genul asta sad

| stlucian a răspuns (pentru Oana92):

In partea de jos a monitorului? Trebuie sa apara ceva si apoi cu scroll

| stlucian a răspuns (pentru Oana92):

Zi lucrarea poate o gasesc thumbs up

| Oana92 explică (pentru stlucian):

Eu am facut o lucrare...si am pus niste imagini descarcate de pe internet si acum trebuie sa mentionez sursa. In fine, multumesc mult ca ai incercat happy

| stlucian a răspuns (pentru Oana92):

Totusi pozele trebuie sa la ai in PC nu? Daca da punele pe rand pe desktop deschidele si incearca ce am scris mai sus.

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Apoi daca tot nu reusesti scrie si tu "Sursa: Inspiratia.NEt.RO.ORG" sa caute cine e curioswinking

| Oana92 explică (pentru stlucian):

Am facut asta...dar nu imi apare niciunde open source big grin

| stlucian a răspuns (pentru Oana92):

Dar ce mai apare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa folosesti google search pentru imagini?

https://www.google.ro/......tps?/imghp

Urca una sau mai multe poze acolo si vezi ce rezultate primesti. Exista posibilitatea ca Google sa te redirectioneze chiar catre pagina pe care ai folosit-o. Daca nu, macar ai o pagina pe care o poti folosi ca si sursa, chiar daca nu e aceeasi.

| Afanase_Ioan_1998 a răspuns:

Apasa "Ctrl" + "H" si o sa iti apara istoricul in stanga, iar apoi te duci la ziua in care ai scos imaginile si o sa le gasesti acolo, apoi dai pe ele si o sa te duca exact de unde le-ai accesat happy

| MarinaAdina a răspuns:

Poti sa imi dai pozele?

| Joltea_Cristian_1992 a răspuns:

Intra la download-ari si vezi numele

| stlucian a răspuns (pentru Joltea_Cristian_1992):

Daca e poza nu apare in download!