| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am o problema : de doua zile nu stiu ce a patit ecranul pc-ului. Imi apar atat in stanga cat si in dreapta doua concavitati negre care fac ca si imaginea sau orice program e deschis sa fie curbat spre interior si de multe ori imaginea tremura. La inceput dupa un anumit timp isi revenea dar de ieri nu isi mai revine deloc. De la ce poate fi si ce ii pot face sa iti revina?

Răspuns Câştigător
| ionicatablagiu a răspuns:

Ai monitor LCD sau cu tub? Daca este cu tub trebuie sa-l schimbi ca ii vechi.

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

E o problema de contact la vreun fir sau circuit in monitor. Si eu am avut problema asta, insa cind ii miscam pozitia, isi revenea, asta pina in momentul in care, tot miscind la el, nu si-a mai revenit deloc. Cred ca reparatia nu va costa prea mult, tinind cont ca e vorba doar de un contact.
Incearca sa ii schimbi pozitia, sa il misti, poate asa isi va mai reveni, insa nu pentru mult timp. Iar daca l-ai miscat si si-a revenit, desigur, ai grija sa nu mai fie miscat.

| Dana211 a răspuns:

Din meniul lui mai exact de unde? De la butoanele de pe el sau click dreapta properties...

| Dana211 a răspuns:

Tot ce am gasit in meniul lui e un reset si alte chestii pentru forma culoare etc. Iar daca dau reset nu se intampla nimic sad

| Dana211 a răspuns:

Multumesc in cazul asta. Speram sa nu trebuiasca schimbat dar...

| Dana211 a răspuns:

Nu e vorba de bani sau mai stiu eu ce ci de faptul ca e culmea cum numa la mine se strica tot. Oricum nu conteaza s-a stricat si asta e. Ei raman cu comentatul si eu imi vad de ale mele. Mersi mult inca odata

| ionicatablagiu a răspuns (pentru Dana211):

Nu trebuie schimbat, ca nu s-a stricat... ci asa este de felul lui.

| ionicatablagiu a răspuns (pentru Dana211):

Am gresit postul. Scuze.laughing

| SmRpT a răspuns:

Poate ai umblat la setarile monitorului...

| Dana211 a răspuns (pentru SmRpT):

Nu am umblat la nimic. Pur si simplu acum doua zile l-am deschis si avea probleme. Am incercat dupa sa il regelz dar nu merge, i-am instalat iar driverul si tot degeaba.

| SmRpT a răspuns (pentru Dana211):

S-o fi ars pixeliithinking ...si asta inseamna ca cere altu'tongue

| Dana211 a răspuns (pentru SmRpT):

Super tare laughing Umblu de 2 zile la el ( nu e al meu ci al parintilor mei) si tocmai la mine se trezeste sa se strice ca sa poata acum sa imi scoata ai mei ochii si sa zica ca eu l-am stricat. Multumesc de raspuns oricum