| Delay a întrebat:

Hey,As vrea sa imi iau un calculator peste putin timp.
Ce parere aveti despre http://www.emag.ro/......uxActionV5
?
Calculatorul il voi folosi pentru gaming si am cam 1500 lei. Daca aveti alte sugestii simsiti-va liberi sa le publicati

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Sursa si carcasa sunt de proasta calitate. Procesorul este bun.
Ce monitor ai? Rezolutia maxima?
Merge ceva mai bun, daca il faci pe componente.
Uite recomandarea mea: MB buna + procesor Intel G620 + 4GB RAM + HDD 500GB performant + sursa de calitate 400W + carcasa buna care vine cu 2 ventilatoare preinstalate + HD 6770, o placa video performanta, peste acel 6570: http://bit.ly/IueD8Z
Intrebari?

2 răspunsuri:
| Georgicuță a răspuns:

Ce pot sa spun, e destul de bun cu exceptia procesorului.Indreapta-te spre genratiile mai noi Intel i3, i5, 7.Asa am facut eu prostia de a-mi cumpara un Dual-Core in loc sa mai astept o luna sa imi iau un i5.Acum asta e.Dar regret.

| sltlp a răspuns:

Nu se mertia sa iei petarde gata facute. Placa de baza, si mai ales sursa is preaf la aceste configuratii, ca sa nu mai zic de placavideo care este foarte slaba.