| Bianca_3121 a întrebat:

Hey..care aparat foto este mai bun Canon sau Nikon? ARGUMENTE!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Canon pentru ca e firma japoneza si e mai buna calitatea de la ei.

| K0sti a răspuns (pentru mgtow):

Ai dreptate, Nikon e firma romaneasca! Nikon, is a Japanese multinational corporation headquartered in Tokyo, Japan, specializing in optics and imaging.

16 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Nikon si mai ieftini si mai buni

| GabiDumitrescu a răspuns:

Intrebarea e cretina, doar nu au fiecare cite un singur model de aparat foto. Fie compari doua modele anume, fie o sa primesti raspunsuri de la habarnisti ca Spetsnaz (si Nikon sint tot din Japonia, baietel, si au fost fondati cu 20 de ani inaintea celor de la Canon, pentru (in)cultura ta generala).

| K0sti a răspuns:

Sunt cam la fel, daca te uiti in aceeasi clasa, desi as inclina spre Canon.

| mgtow a răspuns (pentru K0sti):

Problema cu routeru era din cauza anului de fabricatie si nu se poate seta, solutia e sa imi cumpar unul nou.

| K0sti a răspuns (pentru mgtow):

Nu mai stiu despre ce router e vorba, da in fine, daca ai ajuns la concluzia asta...ia-ti altul.

Răspuns utilizator avertizat
| ღKimKimmyღ a răspuns:

Eu aleg Nikon. Am si un Canon si un Nikon, si pana acum, Nikon[-ul] mi s-a parut mai bun. happy

| K0sti a răspuns (pentru ღKimKimmyღ):

Am spus sa faceti comparatie intre doua aparate din aceeasi clasa. Acelasi numar de megapixeli, aceleasi functii, etc. si dupa aia sa veniti cu pareri.

| Snapped a răspuns:

Lumea prefera Canon. Market share-ul Canon e pe la 20%. Cel mai recent Canon vs. Nikon Infografic http://www.snapped.ro/stiri/canon-vs-nikon-infografic.htm

| SmecheruCuSpate a răspuns:

Sunt cam la fel de bune. daca vrei un aparat foto bun ia-ti un DSLR, am vazut la cineva un Canon DSLR si face poze uimitoare. deci eu inclin spre Canon

| Marina01 a răspuns:

Nikon, fara dar si poate!

| eutuel a răspuns:

Nikon,clar! Incepand cu semip.si profesionale, Nikon-ul are un sensor de imagine un pic mai mare decat Canon!

| Alexandru_Mazare_1992 a răspuns:

Decat sa va bateti gura degeaba mai bine cititi asta si puneti mana si invatati fotografie. http://adevarul.ro/......index.html

| Broadband a răspuns (pentru Alexandru_Mazare_1992):

In articolul ala de ce n-ai bagat si Fujifilm? si asta se numara printre cele mai bune