| JoannaChan a întrebat:

Hey,TPU!
Am doua intrebari! happy
Prima:Care telefon credeti ca ar fi mai bine sa-l iau si de ce?
1.Samsung Galaxy S3, 2.Samsung Galaxy S4 3. Iphone 4s 4. Iphone 5
A doua:Eu stau in Cipru si la iarna o sa merg in Romania si m-am gandit sa-mi iau unul dintre aceste telefoane cu abonament.Intrebarea mea este daca se poate sa-l folosesc din Cipru cu abonamentul din Romania si daca o am numarul te telefon de aici de unde stau.Si daca o sa am abonamentul mai mult de un an o sa pot sa-mi pun cartela normala.
Multumesc anticipat! happy

4 răspunsuri:
| Game0verPisoi a răspuns:

Eu asi opta pentru S4, dar daca vrei sa te dai mare in fata prietenilor poti sa iti iei si iphone 5, C, S, este la fel de bun ca S4 dar nu are ecranul asa de mare.Bafta!

| mari0oo a răspuns:

Sa le luam pe rand:
Samsung galaxy s3 merge ok, n-am vazut sa aiba probleme.
Samsung galaxy s4 merge mult mai bine si mai repede decat s3, datorita procesorului + multe alte specificatii pe care nu le-am vazut.
iPhone 4s e deja istorie, pe ios 7 merge execrabil.
iPhone 5 am vazut ca merge acceptabil adica bine.
Dintre toate astea iti recomand ( daca vrei un telefon care sa se miste repede ) Samsung galaxy s4. E cam scump dar merita. Daca te intereseaza mai mult pentru design, ia un iPhone 5, are designu mai frumos si se misca bine, dar nu mai bine de s4.

Daca iei abomament din Romania poti sa-l folosesti si acolo dar daca vrei sa suni pe cineva care este in Romania si tu in Cipru nu cred ca merge sau daca merge iti ia mai mult, acum depinde si ce abonament alegi cu ce bonusuri.

As vrea sa te corectez:
1. iPhone 4s zboara cu iOS 7.1
2. iPhone 5 se misca aproape la fel de bine ca si iPhone 5s. Adica in utilizare nu vezi diferente intre cele 2 doar in teste care testeaza viteza procesorului.

| sba a răspuns:

Pai...Eu as alege toate telefoanele. happy