| 百合子 a întrebat:

Am nevoie de răspuns urgent! DAU FUNDĂĂĂĂĂĂĂ happy!
Am un aparat de fotografiat SONY Cyber Shot DSC-S500... Când îl conectez la oricare PC (menţionez că deja am fost la vreo 5-6 pc-uri să văd dacă merge), îmi apare ceva eroare ("the usb is malfunctioned"

7 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Chestia asta poate sa fie din soft, hard si chiar drivere. daca intelegi engleza uite aici. http://www.troublefixers.com/how-to-fix-usb-device-malfunctioned-error/

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Port-ul USB al aparatului este stricat sau cablul cu care il conectezi este defect si el. Schimba cablul happy Daca nu merge atunci e stricat portul USB al aparatului.

| superdorex a răspuns:

Mai dar ai descarcat programul ala de pe cd-ul lui? deci fara acel cd nu poti descarca pozele! Si eu am unul la fel de aceea iti zic! mie imi merge perfect!

| Mirciuuuuuuuu a răspuns (pentru superdorex):

Nu e obligatoriu sa instalezi acel driver!

| 123456numelemeu a răspuns:

Ori o fi stricat USB ori pcu de cate ori ai incercat? asa aveam si eu la psp si nu-mi mergea are toane USB trebuie sal incercerci cam de vreo 7 ori pe zi ca asa faceam si eu pana mia mer big grin funda?

| anamariacornea10 a răspuns:

Poate aparatul este stricat sau cablul este fals

| vulpeaneagra a răspuns:

Am patit-o si eu.cauta in setari la aparat si trebuie sa scrie cv legat de PC.asa l-am facut eu sa meraga...incearca si tu.multa bafta big grin