| Vectra1 a întrebat:

Am observat ca la laptopul pe care il am, cand nu este folosit are cpu0%, in schimb cand ma joc cs go, fifa 14 sau dota 2, cpu ajunge la 100%. Am curatarea facuta la el si nu am virusi. Ajutorr!

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este perfect normal ca un procesor de laptop sa fie utilizat la capacitatea lui maxima in timp ce te joci. Bravo daca il ti curat dar ai grija sa il ti cat mai rece.

| cristimihailov a răspuns:

Nu e chiar normal sa iti intre in 100% procesorul cand joci unul din jocurile alea. Motivul este ca nici un joc nu ar trebui sa intre in 100% constant.

Uita-te daca nu ai activat vreun antivirus prea agresiv si mai uita-te daca cerintele de hardware ale jocurilor tale nu cumva sunt prea puternice pentru calcluatorul tau. In ambele situatii ar avea sens sa stai in 100%

| danutzu96 a răspuns:

Ajunge la 100% sau sta numai in 100%? Daca mai si scade este normal, dar nu ai precizat si ce procesor ai...

| Bull4ever a răspuns:

Depinde ce procesor ai, daca este single core sau dual-core este perfect normal sa iti ajunga la proces de 100%.
Dar daca ai procesor Intel i7/i5/i3 quad core sau octa core, nu prea e normal sad
Da si u mai multe detalii!

| Vectra1 explică:

E dual, 1.9 1.9 ghz, si se mai schimba procentul, este 90-100%...

| Vectra1 explică:

Ma gandesc ca poate exista niste setari care sa faca jocul sa consume mai putin... AJUTOR, VA ROG! DAU FUNDA