| Mirrre a întrebat:

Hey TPU..azi mi s-a inchis telefonul pentru ca nu mai avea baterie si cand am ajuns acasa am incercat sa o deschid..am pus'o si la incarcat dar imi tot scrie "Introduceti cartela SIM"...si nu stiu ce are..as putea sa merg la un Shop..am auzit ca prima oara ti'o schimba gratis.e adevarat? dau funda. ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| SDavidS a răspuns:

Nu merge la Shop, trebuie doar sa inchizi telefonul si cand e ichis, deschide telefonul. FUNDA?

| Mirrre explică (pentru SDavidS):

L'am inchis si l'am deschis si tot asa imi aratasad

| SDavidS a răspuns (pentru Mirrre):

Atunci probabil ai pus cartele invers, verifica si fa inchide si deschide.Bafta!

7 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Ce telefon ai si ai cartela in el?

| Mirrre explică (pentru Roxin_Alex_1989):

Am LG shine si am cartela in telefon

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Scoate cartela din el si bag-o inapoi sau pune alta si incearca asa

| Mirrre explică (pentru Roxin_Alex_1989):

Am incercat.dar nu merge sad...dar mi-a zis o prietena sa merg la Orange sa cer alta cartela k imi da pe gratis

| Roxin_Alex_1989 a răspuns (pentru Mirrre):

Du-l la un service de telefoane ti-l va face acolo