| VanessaLove04 a întrebat:

Ma simt foarte prost sad
Tocmai mi-am spart folia de sticla a telefonului. Am trei crapaturi cam pe mijlocul foliei, vertical, si se vede foarte naspa. Chestia e ca nu se simte ca si cum ar fi sparta, se simte folia perfect dreapta sau ceva de genul asta (nu stiu cum sa ma exprim). E a doua folie de sticla pe care o am, si cealalta mi s-a spart...

*P.S. Am spart-o cand jucam un joc pe telefon, eram pe hol si mi-am scapat telefonul pe gresie, dar pe spate. Nu stiu cu de s-a spart. Mentionez ca am un Samsung Galaxy J3 2016*

Intrebarile mele sunt:

1. Cum le spun parintilor de folia sparta? Pe prima am spart-o pentru ca aveam o conexiune slaba de wi-fi si am dat cu pumnul in telefon, iar acum ma tem ca o sa creada ca am spart-o deoarece am dat cu pumnul in el din nou.

2. Cum sa ii conving sa imi cumpere o folie noua? Asta nu prea cred ca se poate repara, oricat mi-as dori.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bianca_Andreea_2003 a răspuns:

Buna, si mie mi s-a spart folia și am făcut pe yt o modalitate de a face sa nu se mai vadă așa rău (la mine nu s-a mai văzut deloc)

Deci trebuie sa pui pasta de dinti pe folie și sa lași un minut ștergi și n o sa se mai vadă așa rău și cred ca n o sa mai ai nevoie de alta folie (cel puțin eu n am mai avut nevoie)

5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Nu meriti nici un telefon. Intai invata sa nu mai dau cu pumnu in electronice fara motiv. De ce l-ai lovit prima data? Ca esti prost,de aia. Ai probleme psihice sa faci asa ceva, ca nu telefonul e de vina ca nu merge Wi-Fi, la Wi-FI trebuia sa dai pumn, dar nici asa nu e normal sa distrugi un electronic sa face figuri. Esti dement.
Na, ca nu-i scump. http://www.emag.ro/folie-sticla-samsung-galaxy-j3-2016-206/pd/DWHV27BBM/ si data viitoare ai grija ce faci.

| iwefgOficiall a răspuns:

Pe viitor cand nu ati merge ceva anume pe telefon anchidel si pune-l pe birou sau langa pat ce sa zic fii mai calm...

| Crisstinayy12 a răspuns:

Da-o jos folia. Sau freaca cu radiera zonele sparte apoi pui lipci 4 secunde si dezlipesti. Sau pui pasta de dinti ( e eficient). Ii spui ca ai scapat telefonul pe jos sau ca a cazut singur. Ii spui ca nu o sa mai faci asa niciodata si le promiti

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Ma copil copac! Cat de inapoiat mintal sa fii sa dai cu pumnul in telefon din cauza la Wifi? Mai intelegeam de era o chinezaraie de aia de Alcatel cum apar mai nou pe la Orange si Vodafone. Spunele pur si simplu! Ti-e frica ca iei bataie? Sa stii ca meriti! Din moment ce telefonul e luat din banii parintilor cum intraznesti sa dai cu pumnul in el? Asa specimene sa tot existe...

| alecuelis0020 a răspuns:

1. Frate incearca sa le spui ca te impingeai cu un prieten si aveai telefonul in mana si ti-a dat peste mana si a cazut cu ecranul in jos, adica imi pare rau ca ii minti dar cred ca nu mai iti vor cumpara telefon daca tu le spui ca ai dat cu pumnul in el

2. Incearca sa le spui cu frumosul si cand sunt ei in stare buna, gen la o petrecere sau la o iesire in oras, sau seara cand te intelegi cu ei, spune-le ce ai facut la scoala sau in ziua aia si dupa incepe cu problema asta, fa-te si tu ca iti pare rau, spune-le ca iti pare foarte rau dar nu a fost vina ta nu ai vrut sa iasa asa, poate te vor intelege incearca sa le zici ca daca iti cumpara ii ajuti mai mult prin casa sau cu treaba lor happy Sper sa-ti mearga frate si eu am avut probleme de genul si acum dupa atatea telefoane mi-am cumparat unul din banii meilaughing) Mult noroc!