| Începătorul988 a întrebat:

Din cauza nervilor am dat cu telefonul in masa. A aparut o fisura, cam pe la mijlocul ecranului, care porneste din stanga, si se termina in dreapta. Intrebarea mea este, este sparta folia de sticla sau geamu' telefonului? Am dat cu unghia peste folie, si se simte ca folia fiind sparta. Este o probabilitate sa fie si geamul?

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Este folia spartă, mai ales dacă ai simțit pe folie deformări. Dă-o jos și cumpără-ți altă folie, pentru că acum nu-ți mai oferă nici o protecție pentru ecran, fiind spartă.
Eu mi-am mulțumit, că i-am pus folie pe ecran la telefon, dădusem 150 de lei pentru înlocuire, și 15 lei, pe o folie de sticlă.
La o săptămână după ce l-am reparat, l-am scăpat pe jos a căzut direct pe ecran, și s-a spart folie tot la mijloc, am luat alta, dar na, m-a scutit să mai dau alți bani pe schimbat sticla.

| Începătorul988 explică (pentru Jonas94):

Mersi. Cat despre folie, nu a fost nimic scump (aproximativ 75ron).

14 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu stiu de ce naiba cand ai nervi nu dai cu capul in masa, ce ai avut cu telefonul, cred ca ai mari probleme

| LPCTSTR a răspuns (pentru Felys):

Sigur e un copil stresat de 11 ani care se joaca minecraft, ca na, daca pierd trebuie neaparat sa dau cu telefonul cumumparat de parinti in masa.

| Începătorul988 explică (pentru LPCTSTR):

Cookie, am 19. Si pacat, telefonul este cumparat de mine (A5 2017)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te beleste mata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eşti nervos da cu capul de masă, nu cu telefonul, el ce vină are? Da folia jos, şi vei afla. Măcar porneste, săracul?

Răspuns utilizator avertizat
| SkenWell a răspuns:

Daca tot esti asa nervos eu zic sa ii pui o folie gen Alien Surface, cred ca amortizeaza mai bine.

| Începătorul988 explică (pentru SkenWell):

La ce cazatura a luat, nu prea as crede.

| IFeelS0Alone a răspuns:

Este folia sparta. Daca tot ai spart folia de sticla de ce nu o dai jos sa verifici daca ti-a afectat ecranul intr-un fel.

| JJONY a răspuns:

Da jos folia si vei afla, simplu

| Începătorul988 explică (pentru JJONY):

Este sparta doar folie, multumesc. Voiam sa aflu fara sa o dau jos, dar mi-am schimbat-o.

| JJONY a răspuns (pentru Începătorul988):

happy funda?

| pisicuta052 a răspuns:

Nu, cel mai probabil trebuie sa-ti schimbi folia!