| balu a întrebat:

vreau sa imi schimb sursa si nu stiu de care imi trebuie. Ce detalii trebuie sa dau ca sa imi ziceti una. Funda

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

In primul rand tipul sursei Atx. BTX.sau ma rog ce sursa ai.in al doilea rand conteaza ce conectori ai Molex sau Sata, si sa respecte tensiunile care are vechea sursa.dac ai, ex 350W si schmbi cu 400 cu atat mai bine.dar sa respecte tensiunile care le distribuie.

| Anonim_1678 a răspuns:

Cum adica de care iti trebuie? poti lua cam orice sursa. Eu iti recomand asa: daca te joci doar pentru lucru, dar cine stie gasesti un joc frumos dupa care-ti pica ochii si nu o sa poti sa-l joci. eu zic sa-ti iei unu cu placa video de 512 mb, nu neaparat 1 gb dar daca ai buget, faci cum vrei, memoria sa fie destul de mare, pentru ca o sa ai probleme cu ea, si cpu e important, sa-ti bage ala de la care il iei sau sa te duci undevca sa-ti bage 1 cip de viteza si ai cel mai bun pc din lume!

| paulpaul25 a răspuns:

Poi trebuie sa zici cat Watt-are aceasta pe care o ai si tot de atatia trebuie sa iti iei!