| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 a întrebat:

Heya,vreau sa schimb placa mea video GTX 650 1gb cu o placa video GTX 750 Ti.
celelalte componente sunt:I5-3350P 3.1Ghz,6 GB Ram, puterea sursei de 500 W,carcasa MiniTower, si placa de baza ASRock H61M-vg3.Ar merge sa schimb? Si daca nu ce alte componente mai trebuie schimbate?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu conteaza, la rezolutia si configuratia ta e IMPOSIBIL sa ai fps atit de scazut daca totul merge cum trebuie.

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce rezolutie are monitorul? Daca e mai mica de 1600X900, nu prea o sa simti diferenta intre ele. Spun asta ca posesor de 750 Ti care a citit j'de mii de review-uri inainte sa ia hotarirea de achizitie si am tot vazut cum se claseaza fata de 650/650 Ti.

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru KodrutZ):

Pai rezolutia e 1366 x 768.Eu vreau doar pentru gaming.

| KodrutZ a răspuns (pentru Zamfir_Ghe_Madalin_1998):

Nu are sens sa schimbi placa video in cazul asta.

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru KodrutZ):

Deci trebuie sa cumpar si un monitor cu rezolutie mai mare de 1600X900.Si doar atat?

| KodrutZ a răspuns (pentru Zamfir_Ghe_Madalin_1998):

Daca vrei neaparat sa intri intr-un cerc vicios, da. La rezolutia ta poti sa joci fara probleme cam orice joc cu ce ai. Poate sa mai adaugi 2 gigi de ram ar fi o idee.

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru KodrutZ):

Nah,nu merge sa joc orice.Din cauza asta vreau sa o schimb

| KodrutZ a răspuns (pentru Zamfir_Ghe_Madalin_1998):

Ce nu ti-a mers ma rog? Nu am intrebat ca m-am gindit ca e logic, dar ca sa fim siguri... folosesti W7 pe 64 de biti, da?

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru KodrutZ):

Da,dar merge cam toate jocurile, dar cele noi de exemplu Witcher 3, MKX, Far cry 4, etc imi merg cu foarte mult lag, cam 20-30 fps-uri cu setarile la minim.Din cauza asta vreau sa schimb placa video.

| KodrutZ a răspuns (pentru Zamfir_Ghe_Madalin_1998):

Problema ta CU SIGURANTA nu e la placa video, crede-ma. Ai incercat vreodata sa faci un test de burn-in si sa monitorizezi temperaturile/frecventele sa vezi daca nu iti face throttle la procesor? Eu cu i3 si GTX 750 Ti am jucat IN FULL HD MkX cu tot la maxim fara probleme, FC pe mediu fluent (la 1280X1024 mergea pe High fara nici un stres), Witcher 3 urmeaza.

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru KodrutZ):

De fapt doar atatea fps-uri poate avea.GTX 650 pe care o am eu, e destul de buna pentru jocurile pana in 2015.

| KodrutZ a răspuns (pentru Zamfir_Ghe_Madalin_1998):

Povesti.

| Zamfir_Ghe_Madalin_1998 explică (pentru KodrutZ):

Nu sunt povesti, e chiar adevarul.precizez ca nu am GTX 650 Ti am normal de 1gb.

| KodrutZ a răspuns (pentru Zamfir_Ghe_Madalin_1998):

Nu conteaza, la rezolutia si configuratia ta e IMPOSIBIL sa ai fps atit de scazut daca totul merge cum trebuie.

| Anony123 a răspuns:

Da,placa e foarte buna.Si eu caut un schimb asemanator ca al tau. Daca gasesti tip care sa faca schimb cu o placa video mai proasta plus diferenta pentru un GTX 750 Ti, contacteaza-ma 0742333674.