| lablocsuperfan a întrebat:

Imi puteti recomanda un laptop pana in 1200 RONI mai bun? Puteti sa imi recomandati si un mouse pana in 50 de RONI? (Sa fie de pe eMag.) Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Laptop bun pana in 1200 lei nu exista, mouse pana in 50 de lei exista dar si ala e praf. Nu vreau sa te dezamagesc dar decat sa iti cumperi un laptop care dupa sa il injuri de toti mortii mai bine ori strangi bani ori iti faci o unitate centrala, iesi mai ieftin.

| KodrutZ a răspuns (pentru Aylee):

Intru totul de acord cu tine, mai putin la partea cu soarecul. Se gasesc soareci decenti in banii astia, mai ales cei Zalman cu butoanele garantate 5 milioane de clici. Bine, daca folosesti in paralel si un soarec mai rasarit, ti se vor parea ieftine si slabe, dar de la o chinezarie de duzina la un Zalman, e o mica mare diferenta. Eu am un Logitech G400 la desktop si la laptop mai folosesc uneori un Zalman M100 - http://www.zalman.com/eng/product/Product_Read.php?Idx=485.

| Aylee a răspuns (pentru KodrutZ):

Decat ce ai tu prefer un x7 de la a4tech, il am de mai mult de 4 ani si inca nu s-a stricat nici un buton de pe el. Doar ce l-am desfacut, curatat si odata revopsit sa ii mai schimb aspectul, in rest arata ca nou.

| KodrutZ a răspuns (pentru Aylee):

Doar ca x7-le e peste 50 RON. Nu il poti compara nici cu Zalman-ul, nici cu G400-le care deja e din cu totul alta liga. Perifericele A4Tech sint exclente in gama lor de pret si cu asta basta. Am tot avut tastaturi A4 Tech mai bine de 10 ani, doar ca sint suficient de retarzi incit sa nu scoata o tastatura ergonomica cum trebuie...

| suffarstar a răspuns:

La banii astia doar de la un magazin SH.

| Zaygon a răspuns:

In banii aia nu gasesti ceva bun si mai ales la eMAG unde sunt umflate preturile in general. Iar ca mouse depinde la ce iti trebuie. Am un mouse de 10 lei luat din Auchan acum 2 ani si merge fara probleme.

| Elynad a răspuns:

Ai nimerit la fix cu intrebarea. De maine vor fi reduceri la eMag!
Cu pret bun ar fi: http://www.pctablet.ro/......-pe-piata/

| MinionDodo a răspuns:

Pai Laptop eu ti-as sugera Asus. Este foarte bun si are un pret destul de calumea. Si ca mouse ce sa zic. Eu am de la firma Omega si imi place si designul dar si faptul ca nu se blocheaza, nu face figuri etc