| Alecs95gamer a întrebat:

Imi puteti recomanda un xbox 360
buget :900 - 1300 lei

Răspuns Câştigător
| megamix112 a răspuns:

Daca ai modat xboxul PAL, vor merge jocurile PAL, iar daca modezi NTSC, vor merge jocuri NTSC, dar la fiecare joc se face de obicei pe ambele tipuri nu iti fa griji.Mi se pare oricum ca asta era valabil la PS2.La ps3 este RGH, adica pe componte, sau pe DVD writer adica pe locul in care pui DVD-ul cu jocul. Avantajul la RGH este ca poti rula jocurile de pe harddisk fara a fi nevoie de discul cu jocul in interiorul consolei, iar la modarea prin dvd writer
ti-l modeaza dar trebuie neaparat sa ai dvd-ul si eu prefer prin rgh deoarece
in mare parte jocurile aparute din 2011 pana acum au peste 4GB si nu incap decat pe discuri Blu-ray de 25 de gb si costa mult, deci nu prea are rost.Cel mai bine e pe RGH, dar merge modata asa numai pe anumite console.Nu mai stiu criteriul.Fii atent ca consolele xbox slim facute dupa 2011 NU POT FI MODATE PRIN RGH deci fii atent pe care o achizitionezi.Cauta pe google ce tipuri de xbox se modeaza prin RGH ca sa nu intru in detalii aici. Sper ca am fost de ajutor.Bafta.Eu luna viitoare s-ar putea sa achizitionez un xbox360, modat prin RGH si updatat la lt 3.0 si cu HDD de 80 de gb de la cineva deci ma simt norocos. Daca vre sa il modezi mai tarziu cumpara-l nou, dar fii atent la data de fabricatie.Papa si bafta.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sansele de al stricaa is mici, partea rea e ca la modare pierzi garantia.

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Esti vai si vailaughingn-ai cum sa-ti ieilaughing
un xbox costa minim 900 de lei
iar jocurile de pe el costa 50 de lei minimlaughing
iar ca sa poti baga jocuri de pe net trebuie sa ti-l modezi, iar modarea costa cam 100 de lei minim si sunt sanse sa ti-l stricetongue

| megamix112 a răspuns:

Pai mai bine uita-te la amanetele din orasul tau la xbox-uri si uita-te la cele facute dupa august 2009. Dupa aceea o modezi prin RGH(1milion jumate-2 parca) si faci update la lt 3.0 si nu mai stiu cat costa.Deci in total:

Consola-500 lei
Modare-200 lei
Update de softtonguearca tot 100 lei

Si te-ai ales cu o consola care poate rula toate jocurile aparute pana la momentul actual gratis, fara a fi nevoie sa mai cumperi jocurile.

| Alecs95gamer explică (pentru megamix112):

Il vreau nou noutz ca e mai bine modarea o fac dupa 1 an cam asa mersi pentru ajutor

| Alecs95gamer explică (pentru Alecs95gamer):

Da tot n-am inteles faza cu [PAL] si [NTSC] cu modarea care ai ziso u megamix112 vor merge toate jocurile si pe pal si ntsc pe xbox?

| megamix112 a răspuns:

Da,vor merge pe ambele tipuri.

| Alecs95gamer explică:

Vreau sa stiu si eu mai multe detalii daca e [PAL] sau [NTSC]

| Alecs95gamer explică:

Cam cat de mari sunt sansele sal strice laughing