| Paraschiv_Alex_1985 a întrebat:

Imi puteti spune daca este adevarata urmatoarea afirmatie? Pot rula jocurile de xbox pe pc, dar trebuie sa maneta ( sau consola?) de xbox. Adica vreau sa imi iau xbox one si windows 10, pot rula ce e pe xbox pe pc?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu.
Daca ai xbox on si windows 10, tot nu. Ideea e ca jocurile sunt transmise(imaginea) pe pc. Maneta sta conectata la consola, nu la pc. Tu doar vezi ce e pe consola pe pc, atata tot.

| Paraschiv_Alex_1985 explică (pentru sltlp):

Dar sa-mi iau jocu de xbox pe pc si sa-l conectez la consola pot?

| sltlp a răspuns (pentru Paraschiv_Alex_1985):

Nu am inteles ce vrei sa spui.

3 răspunsuri:
| Alexandru_Dragoi_1993 a răspuns:

Deci: la xbox si la PS poti folosi tastatura si mouse in loc de joystick, iar jocurile care ruleaza pe aceste console le poti juca pe pc daca ai vreun emulator, ceea ce nu stiu daca este