| TimmyRO a întrebat:

este adevarat ca pe Windows 8 pot rula jocurile de xbox sau ceva in genu?

12 răspunsuri:
| adytzoi a răspuns:

Procesoarele de calculator sunt CISC. asta doar ca o adaugare.

RISC = Reduced Instruction Set (set de instructiuni reduse), in cazul adunarii 1+1 se folosesc mai putini pasi (lucru cu cache-ul) decat la...

CISC = Complex Instruction Set (se traduce liber)... care in cazul adunarii 1+1 face cu 3 pasi mai mult...

Procesoarele de pe console sunt RISC-uri de la 128biti in sus!
NU SE POT EMULA PE PROCESOARE CISC DE 64biti...
E IMPOSIBIL...

| roormaf12 a răspuns:

Nu,poate doar sa se conecteze cu Xboxul si sa descarci jocuri pentru el, sa iti modifici avatarul.In nici un caz nu poti sa te joci.Te poti juca unele jocuri care merg si pe Xbox(le gasesti in Microsoft store).

| InnocentLoovee a răspuns:

Da,cred.

| TimmyRO explică (pentru InnocentLoovee):

Pai si eu cred dar vroiam ceva sigur...

| TheStory a răspuns:

Da.

| spaghetty a răspuns:

Nare cum.Deabia merg cateva jocuri ca nu sunt compatibile cu windows 8.Si sa mearga jocuri de pe xbox nu am auzitstraight face

| Madrill a răspuns:

Tu ai auzit de emulatoare?
Intr-adevar, poti juca unele jocuri de console pe pc, doar daca jocurile sunt emulate deja(sau il emulezi tu).
PS:Nu toate jocurile pot fi emulate.

| TimmyRO explică (pentru Madrill):

Nu exista emulator pentru xbox...

| Madrill a răspuns (pentru TimmyRO):

Inca nu exista de xbox. Dar pana la al 2-lea sfarsit al lumii poate apare. Chiar vreau sa joc Splatterhouse pe pc.

| ThaPower a răspuns:

Buna LessMe, Microsoft a creat Windows 8 in 25.10. 2012 si au bagat XBOX Live si pot rula jocurile xbox. Iar Bill Gates si compania Microsoft au eliberat jocurile xbox pe Windows 8. Funda?

| BR34K3R a răspuns:

Nu merg ma

| InfiAndrew a răspuns:

Conform site-ului Insideris, Microsoft plănuiește să lanseze odată cu Windows 8, un serviciu plătit care ar oferi posibilitatea de a rula jocuri de Xbox 360 pe PC-uri. Zvonurile spun că modurile online ale jocurilor vor fi însă separate de Xbox Live, întrucât cei care dispun de mouse și tastatură ar avea un avantaj față de cei care folosesc gamepad-uri. Acum cu suportul oficial pentru Kinect pe PC și cu asemenea zvonuri, plus unificarea site-urilor Games for Windows și Xbox sub un singur brand, o astfel de strategie nu ar fi atât de greu de imaginat.