| Raphy a întrebat:

Imi puteti spune va rog ce inseamna Gif? multumesc astept raspuns

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Graphics Interchange Format (GIF)
Extensie folosita la imagini.
Poate fi o poza simpla sau poate sa fie o imagine ce se misca
exemplu : http://1.bp.blogspot.com/......5B1%5D.gif

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Graphics Interchange Format. Este un gormat grafic in care poti gasi poze dar se pot face si mici animatii, asa cum ai vazut probabil si unele avataruri, chiar si pe TPU

Răspuns utilizator avertizat
| Tsunade99 a răspuns:

Daca te referi la ceva de genul:
foto00002.gif
...Stiu eu ce e!
Gif este formatul pozei. Ar putea fi si jpg la poze. Uite:

mp3 = formatul melodiei
mp4 = formatul melodiei cu video(poate fi si alt format) sau film
avi = formatul de film (cel mai des) sau melodie cu video
rar = formatul unor arhive sau si altele
exe = formatul fisierului care la care daca dai dublu clic pe el se deschide, poate fi joc, program, etc.
si mai sunt si altele.
A, da, si sa nu uit, unele telefoane nu pot vedea melodiile cu video decat daca sunt 3gp.
Ma rog, sper ca ai inteles ceva.

| gfy a răspuns:

Gif este o extensie a pozelor (alte exempl: jpg, jpeg, png, etc). Nu stiu daca asta ai vrut sa stii.