| claudiu96 a întrebat:

Imi spune-ti si mie un program cu, care pot sa impart memoria de pe HDD. Vreau sa reinstalez windows-ul si sa repartizez corect memoria, pentru ca acolo unde am windowsul am putina memorie si vreau sa sterg tot de pe hdd si sa il impar din nou, apoi sa instalez windowsul. Se poate, daca da cum.

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Uite asa se instaleaza windows 7: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html si daca ai sa te uiti pe intreg tutorialul ai sa vezi exact cum se face la partea de partitionare.

| maryngeorge a răspuns:

Atunci cand iti instalezi windowsul inainte sa faci acest lucru iti apare partitiile pe care le ai facute pa dhh dai stergere la toate partitiile si dupa aceia iti faci partitiile asa cum vrei si de cati giga vrei

| claudiu96 explică:

Aaa, apropo de ce cand dau din start sa inchid pc, se da restart? trebuie sa il inchid de la butonul de joc, stiti ceva?

| claudiu96 explică:

Eu am windows xp