| DesertRat95 a întrebat:

In domeniul Tehnologiei a placilor video: Am nevoie sa stiu daca placa video Sapphire 2600XT 256 MB/256biti interfata AGP cu DVI, TV-Out, D-Sub (VGA) este compatibila cu placa de baza ASUS P5S800-VM. Va rog raspundeti Urgent!

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Da este compatibila uite aici un link
http://www.asus.com/Motherboards/P5S800VM/#specifications
La Expansion Slots iti zice clar ca ai slot agp 8x
De retinut 1.5v

| DesertRat95 explică (pentru Sheldon):

Ms happy SI cred ca raspunsul lui MissMM este absurd, nu cred ca daca eu firme diferite nu pot functiona...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot functiona placiile video daca nu sunt la fel de exemplu nu poti sa ai o placa video Nvidia si sa iti cumperi AMD, nu functioneaza. La fel si a ta o sa intre in conflict cu Sapphire. Banuiesc ca vrei pentru jocuri video, right... mai bine iti cumperi una buna de tot si o lasi pe aia sa mearga.

| DesertRat95 explică (pentru anonim_4396):

Exista vreo problema daca pun o placa video de o firma pe o placa de baza de alta firma? esti sigur omule?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man, scuze una ai zis tu alta am inteles eu, acum nu ma pricep la toate categoriile. Am crezut ca despre altceva era vorba.

| Alin_Law_1998 a răspuns:

Omg,nu este nicio problema iar MissMM mai bine taci daca nu sti, te rog frumos nu mai vorbi daca nu sti despre ce este vorba si sa revenim la subiect, placa video Sapphire 2600XT merge 100% pe placa de baza ASUS P5S800-VM,nu este nicio problema.