| DesertRat95 a întrebat:

Am o intrebare in domeniul Tehnologiei. As putea sa adaug inca 1 GB Ram DDR3 la placa de baza Asus P5S800-VM? (in momentul de fata am 1 GB ram) Stiu ca placa are 2 sloturi de memorie Ram si ca poate duce maxim 2 GB ram, dar vreau sa stiu daca ar fi compatibila placa de baza cu 1 GB Ram DDR3. Astept raspuns urgent!

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

O regret sa ma pun in contradictoriu cu vastele tale cunostinte si cu exprimarea deosebita, dar vezi tu, placa aia de baza, asa cum ea vechie, nu stie decat ddr1. Asa ca poti visa cel mult la ddr3 temporar...

| DesertRat95 explică (pentru sltlp):

Bun bv taci acolo.

| DesertRat95 explică (pentru sltlp):

Ai invatat cuvinte noi si acum vi sa mi le spui mie big grin

| raduradu2014 a răspuns:

In primul rand nu exista placuta de 1gb ddr3 in al doilea rand placa de baza Asus p5s800-vm nu suporta ddr3 este foarte veche ea suporta urmatoarele:
Intel LGA775 Pentium 4 CPU
- SiS 661FX chipset
- HyperStreaming Architecture
- Ultra-AGPII™ Technology
- Serial ATA
- DDR400 (adica rami forte vechi nu ddr3)
- RAID0, RAID1

| DesertRat95 explică (pentru raduradu2014):

Mersi de raspuns... Si sunt 100% sigur ca exista 1 GB ddr3 da na, las-o asawinking.

| raduradu2014 a răspuns (pentru DesertRat95):

U nu stii ce inseamna ddr3 nu sa fabricat decat de la 2Gb in sus pe placuta. eu am magazin de reparare pc si nu am vazut asa ceva nici o data. ddr3 a aparut de 2 ani maxim si de ddr ce zici tu are peste 15 ani.

| Eclipse a răspuns:

DDR3 pe Asus P5S800-VM? Cred ca glumesti, placa ta de baza suporta doar memorii de tip DDR, nu DDR3 sau DDR2.