| slow0 a întrebat:

In primavara o sa-mi cumpar o consola si sunt foarte nehotarat... Voi ce ati alege dintre xbox one si ps4 sau ce ati ales, de ce? Sunteti multumiti de consolele voastre? De ce da/nu?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Daca vrei o consola cu grafica buna si doar pentru jocuri iti recomand ps4, dar daca vrei o consola pe care poti juca jocuri, poti sta pe internet, te poti uita la filme, si care are o grafica foarte buna iti recomand xbox one. (Dar nu uita ca si jocurile sunt scumpe la aceste console ). Bafta!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xbox one e o porcarie multimedia. cumaparati ps4 daca tot te omori cu console si nu vrei un pc. componentele sunt putin mai bune ca la xbox one, si exclusivele ( cel putin parerera mea ) sunt mai bune. nu ai vazut, toate jocurile care isi arata game-play, fie batman sau AC sau altele, aleg ps4 ca xbox-ul e mai prost. nu cu mult, asta e cert, dar este.

| slow0 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, m-am cam lamurit, oricum ma documentasem si inainte foarte bine. O sa-mi cumpar ps4. Amandoua sunt bune dar ps-ul este mai mult pentru gaming si asta si vreau. Multumesc tuturor!

| DAR2123 a răspuns:

Salut,eu iti sugerez sa iti iei Xbox One, de ce? Pentru ca poti sa vorbesti cu prietenii pe skype, sa intri pe google(daca nu ma insel)poti sa te si joci dar sa te si uiti la TV in acelasi timp.Grafica este mai buna ca la ps 4, xbox one este NEXT GEN, Asadar eu iti zic sa iti cumperi xbox One sper ca te-am ajutat! Fundita?

| sltlp a răspuns (pentru DAR2123):

Daca si demonstrezi balariile pe care le spui...
si ps ps4 poti intra pe internet, si pe ps3 de asemenea se poate intra pe net(browser). Skype nu exista ca ghici ce, skype e al lui Microsoft.
Iar grafica, chiar vreau sa imi aduci un argument inainte de a manca rahat aiurea(ps: in caz ca nu gasesti, cauta la ce rezolutie ruleaza battlefield 4 pe xbox one si ce rezolutie pe ps4, sau alt joc, sa vedem, cod advanced warfare sau ce joc vrei. Si ghici de ce. PRocesorul e identic pe ambele, poate difera 5%, dar procesorul grafic(aka placa video, gpu) e cu 50% mai performant pe ps4 decat pe xbox one. Da, daca xobx poate afisa 2 poligoane vreodata, ps4 o sa poata sa afiseze cu 50% mai mult, adica 3.
Daca nu ai cautat pana acum, iti arat eu, dar poti sa cauti in continuare sa vezi ca xbox one in gaming e mult inferior fata de ps4. http://www.ign.com/......Framerates
La asta se adauga si memoria gddr3 vs gddr5.
So, ai ghinion. Xbox e o consola multimedia ce stie si ceva jocuri. Ps4 e consola de jocuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Nu iti bate capul cu toti fanboy omule. zilele trecute mai era o intrebare de genul si unu zicea ca sa cumpere xbox one, ca e mai popular laughing, ce pretentii. nu stiu ce mentalitatea avea ala, ca ps4 are cu milioane bune peste xbox one, in vanzari, cine stie la ce se referea in mintea lui bolnava, la "popularitate"

| Stepanovici_Izmir_Adrian_1987 a răspuns:

Parerea mea e ca eu folosesc ps4 si nu ca am eu dar mi se pare mai reusit si sa tinem cont ca cei de la Sony nu dau gresi niciodata...

| AndreiBerton a răspuns:

Eu am PS4 si PS3 si sunt foarte mulțumit de ele, fiindca au controalele bune, grafica foarte buna. Mie una nu imi place xBox fiindca e foarte urat si din punctul meu de vedere Ps4 e mult mai bun