| RAY a întrebat:

In sfarsit am instalat windows 10, ce sa spun e bun, dar de curiozitate consuma ca windows 7 nu? sau ca windows 8?

3 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, consuma mult mai mult decat 7. Am renuntat la el, multe bug-uri, o gramada de update-uri, mi se deschidea mai greu pc-ul dupa un timp desi am un calculator foarte bun. treci inapoi la 7. E un fail 10.

| Sheldon a răspuns:

Niciuna,WIN 10 e mult mai bine optimizat adica, in general problema care o are win 7 si 8 este utilizarea resurselor (cpu, ram) libere.

oricum e cel mai rapid windows de pana acuma. dar are si el probleme cu compatibilitatea driverelor si poate in anumite cazuri scaderea FPS-urilor in jocuri.NU-i cel mai stabil...

pentru gamers recomand win7 si pentru ceilalti utilizatori win 10

| alexander911s a răspuns:

Revino la Windows 7 dacă poţi, Windows 10 e o prostie, şi încă au bug-uri nerezolvate. Baftă.