| LDCCristi a întrebat:

Inebunesc! Jumate de jocuri pe care le instalez imi da eroarea asta http://postimg.org/image/i0wf4wspr/. Ce e de facut dau funda!

Răspuns Câştigător
| AdreAdre a răspuns:

Nu-ti merge Euro Truck Simulator 2 pe GeForce FX 5200. uite-te si tu la cerintele minime la jocuri. GeForce FX 5200 are shader 2.0, ETS 2 necesitand shader 3.0. Placa video nu prea duce jocuri, abia duce ets 1 pe low

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Instaleaza DirectX 9 (chiar daca ai varianta mai noua) si C++2010, 2008 (pe 32 sau 64 biti). Fa un update si la driver-ul placii video.

| LDCCristi explică (pentru horia2012):

Am facut la toateeeeee si tot nu merge uite eroarea poate o intelegi acum mai bineee http://postimg.org/image/dlmw0l6dn/

| horia2012 a răspuns (pentru LDCCristi):

Stiam la ce se refera eroarea, nu trebuia detalii. Am patit-o si eu. Are multe cauze, eu ti le-am dat pe cele mai comune. Daca aceleasi jocuri pe acelasi Windows au mers foarte bine, atunci Windows-ul s-a instalat cu erori.(nu le arata...anumite fisiere, procese, functii..care nu s-au instalat corect). Nu ai ce face pentru ca alte detalii in afara de cele pe care le-ai postat in foto, jocul nu da. Cauta o alta varianta de joc, dar cel mai usor Reinstaleaza Windows-ul.

| LDCCristi explică (pentru horia2012):

Nu stai asa e vina mea ca nu am fost mai detaliat. Am avut si Windows 7 si tot asa, Windows Xp tot asa crying Daca bag Windows 8 ma tine pe sistemu asta?
Procesor Intel d 805 2.67 ghz
Ram 2 gb
Placa video nVIDIA geforce fx 5200 128 mb dedicata

| AdreAdre a răspuns (pentru LDCCristi):

Mi-am dat seama din imaginea cu eroarea ca e de la shader. Incearca si tu jocuri mai vechi, n-ai asteptari de la fx 5200, low-end din 2003.

| AdreAdre a răspuns (pentru LDCCristi):

Nu-ti merge Euro Truck Simulator 2 pe GeForce FX 5200. uite-te si tu la cerintele minime la jocuri. GeForce FX 5200 are shader 2.0, ETS 2 necesitand shader 3.0. Placa video nu prea duce jocuri, abia duce ets 1 pe low

| AdreAdre a răspuns:

Asa apare la multe jocuri daca placa video n-are pixel shader necesar jocului.ce placa video ai?

| LDCCristi explică (pentru AdreAdre):

Nvidia Geforce fx 5200

| LDCCristi explică (pentru AdreAdre):

Uitee eroarea mai detaliataa http://postimg.org/image/dlmw0l6dn/