| Tyuop34 a întrebat:

La contul google daca am o singura adresa de e-mail si aceea este @gmail pot sterge serviciul gmail? Ca veau sa modific adresa de gmail si nu merge si sa nu cumva sa pierd contul google ca am 280 GB pe drive si nu vreau sa pierd.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai cum sa modifici adresa.
o noua adresa inseamna automat un nou cont.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Numele adresei de mail (adica adresa) nu poti sa il schimbi, daca asta vrei sa intrebi.

| Tyuop34 explică (pentru DoarBogdan):

Merge sters serviciul gmail. Dar nu stiu ce se intampladupa, pentru ca nu am trecută o adresa alternativă de exemplu outlook sau yahoo.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tyuop34):

Deci inca odata.
Tu nu poti sa schimbi numele. De dezactivat poti (https://support.google.com/accounts/answer/32046?hl=en). Si cam atat. In rest... serviciul Gmail... este mailul in sine, daca stergi asta, se pierde orice legatura cu adresa respectiva, iar pentru a putea folosi alte servicii de la Google iti trebuie o alta adresa.

| T0T a răspuns:

Tu poți să te înregistrezi cu alt domeniu - de exemplu al tău personal (ce este după @), însă tot vei folosi unul dintre serviciile Yahoo, Gmail, de exemplu. Dacă vrei alt serviciu, îți faci altă adresă. Acea adresă o poți ține doar pentru ce ai pe Drive - care face parte din serviciul Google.

| Sofer a răspuns:

Nu poți modifica.