| Iulian922 a întrebat:

La cs 1.6, atunci cand sterg fisierul GameMenu.res, peste cateva minute imi apare iar in folderul in care am descarcat cs. Incercati si voi la cs sa stergeti GameMenu.res si sa-mi spuneti ce se intampla. Eu vreau sa sterg GameMenu.res pentru ca atunci cand intru la find servers sau new game imi intra pe un server pe care l-am accesat mai demult. Nu o sa va vi se intample nimic, este doar o rezolvare la problema pe care v-am spus-o acum. Intrebarea mea este cum pot sa sterg GameMenu.res?

3 răspunsuri:
| Gusti_Draghici_1998 a răspuns:

Nu trebuie sa stergi acel fisier... pentru ca nu poti.
Trebuie sa iti faci iar cs-ul pentru ca ai luat de pe un anumit server un bind care te redirectioneaza automat.

| Iulian922 explică (pentru Gusti_Draghici_1998):

Si dupa ce o sa-mi reinstalez cs-ul, daca o sa intru iar pe un server cu bind ce o sa fac, va trebui sa-mi reinstalez cs-ul la nesfarsit?

| McSs a răspuns (pentru Iulian922):

Iti iei un gamemenu.res default de pe net, sau cel default de la CS`ul instalat, si il pui in Cstrike. Dupa, ca sa nu mai ai vreo problema cu bindurile, il pui pe read only ( click dreapta pe el si bifezi de acolo ) si n`o sa se mai modifice. Dar gamemanu.res este meniul de start al CS`ului. In caz ca ai binduri pune`ti config.cfg, userconfig.cfg etc. pe read only.