| alecs94 a întrebat:

La laptop am 4 gb memorie instalata, dar numai 3 e utilizata, cum fac sai utilizez pe toti

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da aşa cum zicea şi linux996 dar cu precizarea că din câte ştiu la calculatoare nu este arhitectură de 30 de biţi numa de 32 şi 64 de biţi recomand să îţi pui un sistem de operare(care îl preferi distribuţii/e linux, Windows, etc dar să fie pe 64 de biţi, asta în cazul în care procesorul tău suportă 64 biţi.Succese.

| Ady00pk a răspuns:

Se numeste "Ready for 4Gb" iti face pc-ul sa utilizeze toti cei 4 gb de rami.
http://www.megaupload.com/? d=DEI1QQKM
sau:
http://www.filebox.ro/download.php?ca=7cjh8njxilwscd40
Nu e nevoie sa instalezi windowsul pe 64 de biti!
Bafta:)

| linux996 a răspuns:

Ce-s cu raspunsurile astea ce dracu voi nu stiti ca un windows pe 30biti vede numai 3GB de RAM? Daca vrei satii vada pe toti instaleaza un windows pe 64biti BAFTA!

| Madalina7944 a răspuns:

Ca sa ii utilizezi pe toti cei 4 GB de ram, trebuie sa instalezi un windows pe 64 de biti.

| alecs94 explică:

Salut baieti am windows 7 pe 32 biti, am sa pun pe 64 biti, mersi pentru raspunsuri

| Catalin_3561 a răspuns:

Ce windows aia ar trebui sa-ti instalezi windows 7 ca sa-i recunoasca pi totiwinking

| frumusikasuper1000322 a răspuns:

Chemi pe cineva care se pricepe la laptopuribig grineu asa am facutbig grin