| Marius1789 a întrebat:

La sistemul meu multi au zis ca daca vreau sa vad diacritice sau editez subtitrarile si la "Script" sa pun Central European. Dar tot nu se vad diacriticile. Are legatura si cu fontul(arial/consolas.)?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai poate subtitrarea nu are diacritice...
Nici nu le vad rostul!

| Marius1789 explică (pentru K0sti):

Ba are, că a trebuit să i le scot. Ca dacă nu, nu apărea nici o literă. Acum, ție poate Îți place așa, la alții nu. Eu nu pot scrie fără diacritice..de citi mai merge.

| horia2012 a răspuns:

Du-te in control panel la "region (region and settings", administrativ si cauta "language for non-unicod format". Seteaza pe Romania, restart si asa poti vedea diacriticile in subtitraje (trabuie sa ai si tastatura in limba romana).