| InstinctPr3ciS a întrebat:

Laptop stricat! ( Eu cred ca ii s-a stricat bateria si trebuie inlocuita, voi ce credeti ) Hp Compaq 6730 s!
Cand il aprind, ESTE CONECTAT LA PRIZA, CA ASTFEL NU SE APRINDE, cand il aprind scrie :
HP BATTERY ALERT :
The system has detected the storage capacity of the battery stated below to be very low.
For optimal performance this battery may need to be replaced.
Primary (internal) battery ( Error code 601)
Enter - Continue Startup
Si dupa aia ramane ecranul negru si sta asa!
Ce credeti ca are, trebuie sa ii cumpar alta baterie, sau are alta problema?

2 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Trebuie bateria schimbata! Ca sa mai folosesti laptopul pana atunci scoate bateria din el si foloseste-l doar cu incarcatorul

| LoLiPoP101 a răspuns:

Da sad este de la baterie. du-te cu el la un service.