| S1mplu a întrebat:

Ce e cu eroarea asta cand aprind windowsul?

Unkown error (error code 938).

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Imposibilitatea inregistrarii unui dll in timpul instalarii unui program.
Ai un virus.
Setari regionale gresite.
Ai un fisier msvcrt.dll invechit, expirat.
Ai un fisier MS DCOM expirat.
Lipsa unui fisier stdole32.tlb
Registri incorecti sau lipsa.
Ti-am tradus de pe pagina asta, vezi rezolvarile in continuare :
www.registrygenius.com/runtime-errors/runtime-error-938.html
Sfatul meu este sa reinstalezi Windows, foloseste Bit defender si verifica din timp in timp registrii, cu Registry cleaner sau Tune Up utilities.

| ÎngerCretin a răspuns:

Dar cand aprinzi windowsul, nu arde? Este de la internet. daca iti merge inseamna ca ai vreun virus care se baga si el in seama pe acolo.

| greyhound a răspuns:

Cred ca e o eroare de conectare la internet;
daca iti merge netul, ignora mesajul