| Jessie1234 a întrebat:

Primary (internal) battery 601! Asta este adeverismentul pe care mi-l da laptopul meu Proobook 455 G1, cu mentiunea ca bateria interna trebuie schimbata.
Intrebarea mea este urmatoarea : Este absolut necesar sa o schimb? Daca nu fac acest lucru ce se poate intampla?
Si inca un lucru.Laptopul este inca in garantie, credeti ca mi -ar schimba ei bateria?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Bateria din cate stiu are garantie doar 6 luni. unele firme dau garantie mai mare deci poti sa incerci.
poate ca intra in garantie si iti schimba bateria.
nu e normal sa moara asa de iute
daca nu schimbi bateria nu se intampla nimic, doar ca nu mai ai un laptop ci un desk. o sa il folosesti tot timpul conectat la curent.
bafta.

2 răspunsuri:
| TheImpaler a răspuns:

Citeste pe garantie. in mod normal ar trebui s-o schimbe daca s-a dilit dupa doar un an.

| Anca2999 a răspuns:

Si eu trebuie sa-mi schimb bateria la lpt de mai bine de o luna si nu prea am de gand sa o fac curand. Cat despre garantie, nu stiu ce sa zic, incearca!