| DrunkenRat a întrebat:

Laptopul nu recunoaste bateria, imi apare 0 (no battery detected) cu toate ca are baterie si e pus in priza incarcatorul. Daca il opresc nu mai trece de logo-ul cu Acer, sta asa si 1 ora, nu intra nici in bios. Acum s-a pornit (miracol) si imi e frica sa il mai opresc. Cum rezolv problema?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fara baterie ce se intampla?

| DrunkenRat explică (pentru RAY):

La fel, am scos bateria si am lasat doar incarcatorul. De asemenea am scos si harddiskul, placutele de ram, n-au facut nici o diferenta.

| untu a răspuns:

Laptopul este defect si ar trebui dus cat mai repede la un service autorizat si iti va remedia imediat!