| Deyutzzu25 a întrebat:

M-am apucat acum o zi sa invat C++ sper sa intelegeti ce vreau sa spun.
Deci am creat un program foarte simplu in care introduci 2 valori si aflii aria si perimetrul dreptunghiului si vreau sa il modific adica la inceput sa fie puse 4 intrebari care te pun sa alegi ce vrei sa afli adica(Aria patratului,dreptungiului, triunghiului etc) si dupa ce ai terminat procesul vreau ca acest test sa se repete. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Te uiti la do while.
In while verifici daca conditia de terminare a procesului e inca falsa.

Poti sa o faci si cu while (dar va trebui sa ii dai un break cand sa se termine).

Poti folosi un for infinit. Cu break ca si conditie de iesire.

Poti pur si simplu sa folosesti demodatul goto. Multi se vor zbarli... dar na.

Etc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Foloseste o structura repetitiva

| Idkidk a răspuns:

Păi ai nevoie de o structură repetitivă.

| suntserios a răspuns (pentru Idkidk):

Hahaha. Nu e frumos asa, copii raspunsuri?