| cezarelzaharel a întrebat:

M-am cam jucat cu daemon tools si ...toate imaginile iconitelor de pe desktop si din start su disparut si nu mai pot sa intru in aplicatiile respective deci as cam avea nevoie de ajutor!

10 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Extensia Ink a inlocuit extensia Exe si trebuie reparata incearca cu registry exe fix.Il gasesti la pozitia 12, din aceasta pagina; http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm
Download si install.

| cezarelzaharel explică (pentru jhonny999):

Da am download -at intocmai dar nu imi permite instalarea imi spune ~cannot import C:\exefix.reg:not all data was successfully written to the registry. some keys are open by the system or other processes. ~ Deci ce anume trebuie sa fac sa mearga ca nu imi dau seama?

| jhonny999 a răspuns (pentru cezarelzaharel):

Incearca si variantele urmatoare;
http://cautasiafla.blogspot.ro/......erele.html
Daca nu reusesti Repara windows.

| Tagaso a răspuns:

Clic dreapta pe desktop, vizualizare bifezi afișare pctograme desktop

| cezarelzaharel explică (pentru Tagaso):

Am spus imaginea nu iconita

| Tagaso a răspuns (pentru cezarelzaharel):

Imaginea ISO?

| cezarelzaharel explică (pentru Tagaso):

Nu sunt sigur

| cezarelzaharel explică:

Toate iconitele sunt pe ecran adeca mozila messenger vcl dar nu au imagine + ca au extensia lnk ce ii fac

| cezarelzaharel explică:

Am uitat sa mentionez folosesc windows 7.

| cezarelzaharel explică:

Http://www.youtube.com/watch?v=dOL7158DZ54&feature=related

http://www.winhelponline.com/fileasso/lnkfix_vista.zip
Primul site este video tutorialul iar cel de al 2-lea este REZOLVAREA PROBLEMEI! Multumesc pentru raspunsuri.