| AnDrEi66ANDY a întrebat:

M Salut TPU! Ce parere aveti de castile Sennheiser HD 201? Au un bass bun si un sunet de calitate? Am mai vazut niste casti Panasonic cu limita inferioara de 10 Hz si cea superioara de 28 KHz. Oare sunt mai bune?
Ce imi recomandati la un pret maxim 100 ron? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sunt bune şi unele şi celelalte. Gama aceasta de frecvenţe oricum nu este accesibilă urechii umane dar contează ca linearitate audio şi deci ca fidelitate în final.

| FReAkAzO1d a răspuns:

Pai nu poti compara Sennheiser cu Panasonic.
Sennheiser se aud extraordinar de clar.Bass nu prea au. Daca ar avea bass nu ar avea claritate.
Iti trebuie casti cu bass ia de DJ doar ca aici o sa iti lipseasca claritatea, dar ai bass si sunet puternic.
100 ron...e putin.Dar la aceasta suma o sa gasesti mai multe produse Sennheiser.Incearca si Philips au pret mai scazut dar sunt foarte bune.