| pyka a întrebat:

Ma uitam la un film pe calculator si dupa terminarea filmului se blocheaza calculatorul.L-am stins de la unitate si cand l-am aprins din nou monitorul e luminos si scrisul de abia se intelege.Eu am monitor care merge sa il folosesc pe post de televiyor si pe post de monitor la calculator.Am probleme la calculator cu lumina prea puternica.Cine ma ajuta?

4 răspunsuri:
| Claudiu1905 a răspuns:

Intra pe setarile de la placa video, de acolo cred ca s-a dat luminozitatea la maxim

| pyka explică (pentru Claudiu1905):

Explica mai clar...nu stiu

| Claudiu1905 a răspuns (pentru pyka):

Click dreapta pe desktop si din lista care apare trebuie sa fie si ceva care te trimite la setarile placii video. Pe acolo prin setari trebuie sa dai de un loc de unde poti schimba luminozitatea, contrastul, saturatia si gamma. La AMD se dezactiveaza automat, ceea ce nu prea are sens, de ce le-au mai pus, tu cred ca ai nVIDIA

| Claudiu1905 a răspuns:

Daca te-ai curentant cumva umbland prin calculator zi-mi si mie ca sa pastrez un moment de reculegere in amintirea ta praying si a calculatorului