| maradona10 a întrebat:

Mafia 3 are nevoie de un sistem mai bun decat a avut gta 5?

2 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

Cred ca gta 5 are grafica mai buna putin decat mafia 3. Nu am vazut indirect light la mafia 3. Practic placa video e duperfolosita doar atunci cand apare indirect light si multe lighmaps (ca la render software). Pentru jafu asta de jocuri merge o placa pana la gtx 670 care o iei la 700 lei. Nu merita gtx 980 pentru jocuri din astea.

Practic nu exista nici un joc care sa nu il duca la maxim gtx 670 pe un singur monitor 2k rez. Gtx 980 sau mai mare e pentru multiple monitor setups. Mai ales aia gtx 1080 e chiar degeaba nu exista nici un joc pentru ea sa o tina la blana.

| maradona10 explică (pentru DryIce):

Eu am un gtx 960 2 gb dar am un processor mai slab i3 3.3ghz si 4 gb ram