| Kindal38 a întrebat:

Merge nVIDIA geforce now cu o placa video de la amd sau nu are treaba?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai cred ca ambele variante alte tale sunt corecte, adica merge, nu are treaba happy pana la urma, platesti sa joci, merge oricum.

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Este irelevant echipamentul... sau, mai putin relevant, 'net bun sa ai (si o placa de internet pe madura).

| NLS a răspuns:

N-are nici o treaba, merge perfect si de pe telefon sau tableta, iar telefoanele nu au placa video de la nVidia.
NET cat mai bun sa ai.

| PainTech a răspuns:

Dacă te gândești să faci un "combo" crossfire/sli pentru performanta atunci cu siguranță nu.

Dar le poți pune in același PC fara probleme. Totuși nu prea te ajuta la mare lucru. Doar ai porturi multiple pentru monitoare și cam atât. La performanta nu prea te ajuta cu nimic. Și e posibil sa ai probleme de stabilitate cu driverele.

| NLS a răspuns (pentru PainTech):

Se refera la GeForce Now, adica serviciul de gaming cloud, nu la o placa video nVidia.

| PainTech a răspuns (pentru NLS):

Aaa, nu am fost atent. Scuze.

Da, logic că gaming in cloud merge pe orice dispozitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, merge la fel de bine.