| DemetriaDemi a întrebat:

Mi.am istalat widows 7 si incerc sa descac ceva si imi apare eroare si mai imi apare si ca hard disck are nu stiu ce defect ce sa fac ca sa ot descarca? Funda!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Fi un pic mai detaliată cu mesajul de eroare şi voi încerca să îţi dau soluţia.

| supermdmario a răspuns:

In legatura cu mesajul de eroare, va trebui sa faci un test la hard discului, in asa fel incat sa vezi daca prezinta vreun defect.asta se face in felul urmator:buton start/in casuta de cautare scrii CMD, click dreapta pe cmd si run as administrator, sau, daca ai windows in romana-executare ca administrator/click pe "yes", se deschide o fereastra neagra -scrii CHKDSK (care inseamna checkdisk, adica verificare disk)si apesi tasta enter si astepti sa termine treaba.la sfirsit o sa-ti spuna daca diskul are vreo problema sau daca are vreun sector defect.
In cazul cand are defectiune, inainte de a incerca sa-l shimbi cu altul nou, sa stii ca exista posibilitatea de a-l repara (excluzand cazurile in care a fost lovit, s. a. m. d )cu softul HDD REGENERATOR, pe care-l gasesti pe google.prostia este ca versiunea free a acestiu softiti permite sa recuperezi doar primul sector, deci in cazul cand hardul are mai multe sectoare defecte, sau mai multe probleme, sa zicem, el(softul)nu-l va recupera decat pe primul, adica doar prima problema inalnita si se va opri. tu, va trebui, ori sa cumperi o licenta aacestui soft, care nu cred ca este prea scumpa, ori sa cauti unul crackat pe google.gasesti destule.important e sa stii ce ai de facut. daca nu stii, cauta pe cineva care se pricepe.
dupa ce instalezi programul(sa zicem ca ai reusit sa intri in posesia unei versiuni pro)il pornesti si in meniu o sa apara un buton in care it va face un cd bootabil pentru a-l porni cand sistemul de poerare nu functioneaza(hdd regenerator nu poate recupera patitia c, in care e instalat windowsul, decat daca sistemul de operare nu merge.
dupa ce ai facut cd-ul, dai restart la pc, intri in bios, setezi sa buteze de pe cd si jocul e facut.astepti sa lucreze-poate dura de la 3-la patru, cinci ore.