| stefania98see a întrebat:

Mi-am luat azi un Samsung Galaxy S4. Cum pot trimite fişiere din calculator pe telefon cu cablul de date? *indicaţii*

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Conecteaza telefonul prin cablu. de regula il recunoaste automat

| stefania98see explică (pentru gelu1970):

Îl recunoaşte, dar când vreau să-l conectez nu pot copia fişierele.

| gelu1970 a răspuns (pentru stefania98see):

Daca il recunoaste piti si copia. exceptie cazul ca nu folosesti windows update si clar ca nu poate instala driverele necesare. ce windows ai? e activat? ii faci update? totusi incearca sa vezi in pc daca dai dublu click pe Samsung poti deschide si sa vezi arhivele din telefon? sau mergi pe o melodie din calculator, click dreapta, sent to si alegi dispozitivul Samsung. merge sau nu?

| gelu1970 a răspuns (pentru stefania98see):

Samsungul s4 s3 s2, adica cele de gama mare nu au nevoie de kies

| SasNetRomania a răspuns:

Cum adica indicatii? bagi cablul la usb in pc, celalat la telefon si mergi in my computer si ai sa vezi ca scrie Samsung s4 acolo ai fisierele telefonului si poti pune orice!
sau metoda mai simpla daca ai router si esti conectata cu telefonul la wi fi poti instala aplicatia AIRDROID de pe googleplay si sa transmiti fisere conectandu-te in browser la site-ul lor.
web.airdroid.com
succes!
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| SasNetRomania a răspuns:

Mai usor pentru fete este sa instalati Samsung kies! va instaleaza el driver si un soft de transfer!
http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP