| andreeeeeeeea a întrebat:

Mi-am luat de curand laptop si mi-am bagat pe el windows 7 sunt f multumita de el numai ca nu ma pricep la ceva... daca nu stau jumatate de ora la el arata ca si cum s stinge, apas pe butonul pe care il aprind si imi apare numele meu si si trebuie sa apas pe o casuta cu floare adica cred ca intra pe sleep...cum fac sa nu-mi mai apara asa? adica sa lungesc perioada?

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

Intra la power options ca in imaginile de aici http://blog.enterpriseitplanet.com/......tings.html dai la sleep setezi 0 ca sa nu se puna pe sleep nici odata.
Tot acolo la "power buttons and lid" la start menu power button alegi shut down si acum in bara de start cand dai pe acel buton ti se inchide cum trebuie calculatorul si nu cum era inainte sa se puna pe hibernare sau log off.

Sau uite aici tot pentru power button cel din start (te iei doar dupa imagini si problema este rezolvata) http://www.gilsmethod.com/how-to-customize-the-windows-7-shut-down-button

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| stick a răspuns:

Intra in "screen saver", la"power" schimba pe "never"sau la cat vrei tu (ca perioada)sa intre in hibernare sau standby, succes!

| HaiHui4Ever a răspuns:

Poti intra in Control panel, power options si poti face setari de acolo.

| Păpușica_2939 a răspuns:

Uite la setari, timpul indicat la tine e 30 min de aceia se stinge. La mine e la fel, insa loc sa se stinga, am pus sa apara Balonase.

p. s. -> apasa click sting pe masa de lucru alege ultima sau peultima comanda si schimba.
sper sa iti iasa.