| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca mi s-au dereglat butoanele tastaturii...cand apas Alt(cel din stanga) calculatorul imi intra pe sleep,iar cand apas pe butonul dintre alt si ctrl,cel de start/win sau cum se numeste,mi se restarteaza calculatorul.Ce pot face sa imi mearga ca inainte? Sper sa intelegeti, nu prea ma pricep cu astfel de chestii big grin

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

1) Navigare la 'Power Options' (sau Start si cauta powercfg. cpl)
2) Selecteaza planul utilizat de tine.
3) Click: Change plan settings.
4) Crucial Link: Change advanced powers settings
5) Cauta setarea: 'Sleep'
6) Expandeaza: Sleep after. Daca este laptop verifica ambele setari 'Plugged in' si 'On Battery'.
7) Alege: 'Never' pentreu a opri intrarea in sleep.
8) Da 'OK'.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Ce maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaabeua eacsuybcguyyyuvg

| ??c??? a răspuns (pentru Jipa95):

Am deja setat pe Never si tot mi se restarteaza/se pune pe sleep cand apas sad

| Jipa95 a răspuns (pentru ??c???):

Ciudata rau problema, chiar nu stiu de la ce sa fie :/ Reinstaleaza-ti windows-ul daca te incomodeaza foarte tare acele butoane. sau, cel putin scoate-le pana la urmatoarea reformatare.

| DeyCj a răspuns (pentru ??c???):

Ai văzut ce pătești dacă te iei după impostori ce se cred(doar ei) depanatori de calculatoare așa cum îi Jipa95?
Nu rezolvi problema, sau chiar mai rău; îți strici calculatorul mai tare.
Verifică aranjamentul tastaturii.
Aceasta se face din control panel/regional language and options
verifică ca limba să fie pe română iar
tastatura să fie setată corect pe English US(dacă ai tastatură americană qwerty) și la mapare pe US international.
Succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjuyyyyyyyyyyy

| digital7shady a răspuns:

Dezinstaleaza tastatura(de la Device Manager) si da restart.