| xbuburuzax a întrebat:

Mi-am luat un telefon care se poate conecta numai prin wi-fi happy Nu vreau sa-mi cumpar router wireless. Pot sa am internet si prin oras?

3 răspunsuri:
| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Poti sa ai internet si prin oras numai daca gasesti o retea wireless neprotejata adica fara blocare ca atunci cand te conectezi sa iti ceara o parola sau pe cartela sa activezi o extraoptiune care sa includa si internet. ceau

| grab a răspuns:

Da, daca standardul de pe telefon e suportat de ruter si stii parola.

oricum ar fi bine sa iti faci si acasa un acces point al tau, nu costa mult!

| Seby90 a răspuns:

You make no sense at all laughing.

O sa iti raspund la intrebare si nu o sa contrazic afirmatia care e stupida.
Poti avea internet prin oras daca gasesti retele fara parola.