| 1Chris1 a întrebat:

Mi-am reinstalat windows 7 si am instalat aproape toate driverele. Insa 5 dintre ele nu le gaseste automat. Una dintre ele este Ethernet Controller si din cauza asta nu-mi apare stick-ul in laptop.

Detin un laptop Acer Aspire 5742G.

Va rog sa ma ajutati!

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Intri frumusel pe linkul de mai jos, la prima coloana selectezi Notebook, la a doua Aspire, la a treia 5742G, p'aceea iti selectezi sistemul de operare actual, si descarci fiecare driver din lista de mai jos.

http://www.acer.co.uk/ac/en/GB/content/drivers

Dupa cum observi sunt de pe site-ul oficial, deci sunt la zi si nu trebuie sa-ti faci griji.

| 1Chris1 explică (pentru miTzuliK93):

Imi da eroare.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru 1Chris1):

In ce sens iti da eroare? Cand vrei sa instalezi unanumit driver? La download? Fa un print sa vad si eu.

| 1Chris1 explică (pentru miTzuliK93):

L-am repornit si nu se instaleaza. Nu se incarca deloc.

| 1Chris1 explică (pentru miTzuliK93):

Nu stiu cum sa rezolv problema cu stick-ul. Am 2 laptop-uri.

Pe asta de pe care scriu si pe care nu ma lasa sa instalez nu-mi apare stick-ul, iar pe celalalt imi apare.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru 1Chris1):

Driverul USB. Nu-ti recunoaste stick-ul. Tot de driver cred ca e. Si nu inteleg de ce nu se instaleaza driverele de pe linkul oficial al site-ului. Sigur ai selectat bine la toate coloanele?