| MasterSpirit a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsul si am problema cu driverul de la placa video,nu il pot instala, imi da eroarea urmatoare : http://postimage.org/image/4420zvs1l/ Daca stiti cum pot rezolva aceasta problema raspundeti,raman dator, dau funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai nu folosesc messenger ca nu pot!
Ca sa vezi ce sistem ai, intra in Start -> click dreapta pe My computer si ->Proprietati -> aici iti spune ce sistem de operare ai si pe cati biti este.

CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Iti spune ca driverul nu este compatibil cu sistemul tau de operare! Si acum intrebare:
- ce sistem de operare ai si pe cati biti?
-ce placa video ai?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| MasterSpirit explică (pentru neluL):

Pff,da add la id-ul de mess : unocaid.gamer si pnm, iti dau team viewer sa intri sa vezi ce driver imi trebuie ce sistem am etc, te rog mult, am nevoie urgent de driverul la placa video, deci fara nu am ce face sigh Te rog! add. unocaid.gamer

| neluL a răspuns (pentru MasterSpirit):

Pai nu folosesc messenger ca nu pot!
Ca sa vezi ce sistem ai, intra in Start -> click dreapta pe My computer si ->Proprietati -> aici iti spune ce sistem de operare ai si pe cati biti este.

CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

| LilGh0st a răspuns:

Poate ca nu e driver compatibil cu XP. Daca l-ai instalat de pe CD, cauta si in alte locatii, sa il gasesti pe cel compatibil.
Daca l-ai scos de pe net, cauta driver-ul pentru XP.

| naebarbat a răspuns:

Descarca si ruleaza programul asta:
http://dfiles.eu/files/v78dx8tz9
(apasa pe "regular download" asteapa pana ajunge la 0, scrie textul afisat si click pe download)

iti face update la toate driverele, citeste cu atentie fisierele "readme"