| Frank51 a întrebat:

Mi se stinge calculatorul dupa 5 minute, cu temperaturile nu e problema, am asa : CPU:45* HDD0:32 HDD1:35* Temp3 :36*

De la ce poate sa fie? acuma scriu asta repede ca nu cumva sa se stinga >.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mizeria acumulata, de cele mai multe ori nici nu iti dai seama si in unitate se formeaza multa caldura, chiar daca e vreme rece in exterior. Poate sa fie si pasta termica care trebuie schimbata.

| express11 a răspuns:

Poate fi bateria cmos, poate...du-l la service.

| Frank51 explică:

I-am dat de cap pana la urma, ceasul nu era setat in bios, asa ca l-am resetat, si dupa asta a fost ok.

| Antonies a răspuns:

Pai, Stiu si eu pe cineva care ii facea asa. Este setat sa se stinga dupa 5 minute de la aprindere. Se poate seta si sa se aprinda singur la o ora anume etc.

De exemplu:

Eu i-l am programat cand il bag in priza sa se porneasca singur fara sa mai apas eu pe butonul "de start"

Cauta pe google sau youtube cum sa nu mai ai pc-ul programat sa se stinga pentru ca eu nu stiu solutia.

Dupa cum ziceam, nu stiu solutia.
Dar. eu ti-am zis de ce se stinge!

Salut.

| Măză_Alex_1999 a răspuns:

Desfal si aspiral! In special la sursa, la radiator...Si vezi cumva sa nu fie uzat cooler-ul de la procesor!