| RoToLPP a întrebat:

De ce mi se stinge calculatorul? Stau 30 de minute si mi se stinge...
Ce sa fac sa nu mi se mai stinga?

Nu vreau sa cumpar piese pentru el sau ceva
Multumesc anticipat!

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa se fi dus pasta termica dintre procesor si radiatorul de sub cooler. Poate fi un virus sau o defectiune de Windows.

| RoToLPP explică (pentru Salontanul):

Am Uitat Sa mentionez ca mi-am mai schimbat o data placa video.

| Salontanul a răspuns (pentru RoToLPP):

N-am spus eu. Ai gresit "adresa". happy

| AtomiX a răspuns:

Reinstaleaza windows'ul, daca si atunci tot asa face, este clar ceva hardware. Pentru ca in momentul asta ar putea fi o multitudine de probleme, daca reinstalezi windows'ul elimini clar problemele care ar putea fi de la windows, deci ce mai ramane?! partea hardwarebig grin

| KodrutZ a răspuns (pentru AtomiX):

Tu daca esti suspect de cancer intii faci o chemoterapie preventiva si dupa aia te duci la RMN?
@
9 Mai 2015
RoToLPP: Posibil sa fie sursa de vina, daca zici ca ai mai schimbat placa video. Probabil sursa face figuri si prima care s-a dus din cauza ei a fost placa video, iar acum face fazele astea. Daca nu dai mai multe detalii, nu putem decit sa ghicim...

| AtomiX a răspuns (pentru KodrutZ):

Posibil, probabil..eu vorbeam de ceva SIGUR. cum asa? pentru ca daca apare o problema de genul asta, problema poate fi ori software (adica de la windows. ) ori hardware. daca reinstalezi windows'ul, deci elimini partea software din posibila cauza a defectiunii, ce ramane? (-.-)...mdea, si asa poti fi sigur de ceva..nu ca posibil de acolo, probabil din partea cealalta...off, off greu

| KodrutZ a răspuns (pentru AtomiX):

Sigur pe mama draq. Daca reinstalezi Winu' fara sa faci niste teste de bun simt pentru a elimina posibilitatea unei probleme hardware sau a o depista, inseamna ca esti un mare cretinoid. Nu de alta, dar poti sa rulezi un sistem de operare curat in scopuri de testare de pe stick/CD/DVD.

| AtomiX a răspuns (pentru KodrutZ):

Mda, e clar."te pricepi" -.-

| KodrutZ a răspuns (pentru AtomiX):

Mdah, e clar. Daca iti zice cineva Ultra Boot CD sau Hirens crezi ca te injura de mama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Problema e una minora, PC-ul tau se supra-incalzeste, deoarece cocooler-ul nu se mai invarte (procesorul) desfa PC-ul si curata cooler-ul (cu aspiratorul mai bine ), poale fi praf mult. Dupa ce ai curatat lasa Pc ul desfacut 2-3 zile, intre timp poți sa il folosesti. Cam atat, bafta!

| StefiChan8D a răspuns:

Pune un ventilator, nu sunt asa scumpe. Le gasesti in magazine de electronice doar ca nu va rezolva de tot problema, ci doar va tine mai mult fara sa se stinga. Si poti sterge ce nu iti trebuie din pc, gen jocuri etc. Ia-ti si un program anti-malware.

| TheKings a răspuns:

Nu este curatat laptopul, curata-l.

| MarioTm a răspuns:

Asa pateam si eu, mi-am schimbat placa video si acum nu mai am probleme.Bafta!

| Florinela_Florii_1999 a răspuns:

Poti sa mergi cu el la un control
Sa vezi daca are un virus sau daca s-a stricat