| SimonPetru a întrebat:

Mie imi apare cmos checksum error defaults loaded findca n-am asteptat sa se inchida un program si am scos pc direct din priza si ma intrebam daca dupa reinstalarea windows-ului mai apare?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Este o eroare de la BIOS, nu are treaba cu windows-ul. presupun ca ti s-a descarcat bateria de la placa de baza si s-a resetat BIOS-ul. iti recomand sa schimbi bateria de la placa de baza. bateria este asta http://pctechnotes.com/wp-content/uploads/2009/09/remove-battery.jpg